ÜRETTİĞİN İŞİ TAM VE ZAMANINDA YAP

Hoşgeldiniz

Değerli Ziyaretçilerimiz, Ülkemiz içindeki işletmelerin %95’ini oluşturan KOBİ’lerimiz (gelişme güdüsü gösteren işletmeler) bugünümüz ve geleceğimiz için büyük önem taşımaktadır. MSONET olarak sadece hizmet verdiğimiz kitle olarak değil ülke değerimiz olarak katkı sağlamayı amaçladığımız KOBİ’ler için sitemizde çeşitli temel konularda faydalı bilgiler paylaştık. Bu bilgiler, aynı zamanda ismimizi de oluşturan üç önemli faktörün altında toplanmaktadır;Muhasebe, Sistem ve Organizasyon . Sitemizin amacı, uzmanlık alanımız içinde olan KOBİ’lerin hem yasal yükümlülükleri ile ilgili hem de işletme yönetimi, pazarlama ve finans(mali işler) alanlarında temel konular hakkında ve karşılaştıkları sorunlara çözüm oluşturacak teknik bilgiler vermektir. Bunun yanı sıra yine KOBİ’ler için gerekli olduğunu düşündüğümüz diğer konularda makaleleri “Makaleler” başlığı altında bulabilirsiniz. Genel hizmetlerimiz, bağımsız denetim hizmetimiz ve MSO Akademi konularında bilgilere yine bu sayfalarda ulaşabilirsiniz. İnsan Kaynakları sayfamızdan iş başvurusu yapabilirsiniz. Özeren Müşavirlik tarafından hazırlanmakta olan bu sitede işletmenize faydalı olacağı inancındayız.


Makaleler

Verimlilik Analizleri
İşletmeler değişen çevre şartlarına hızla uyum sağlamak zorundalar. Bu da esnek organizasyon yapısını ve esnek planlamayı gerekli kılıyor. Organizasyonda tüm birimlerin hedefi verimliliğin arttırılmasıdır. Bu nedenle Verimlilik Analizleri büyük önem taşır.

Mali Analiz
Bir işletmenin mali durumunu mali yönden gelişiminin yeterli olup olmadığını açışından fikir elde etmek amacı ile mali tablo kalemlerindeki değişikliklerin kalemler arasındaki ilişkilerin zaman içerisinde göstermiş oldukları eğilimlerin incelenmesi.

Girişimcilik ve Küçük İşletme Yönetimi
Girişimcilik ve temel işletme yönetimi ile ilgili kavramlar